Miami F1 GP Mayıs ayında gerçekleşebilir

520DAE5B 63CE 4C55 8BA3 0CB578C4CADF - Formula 1 Haberleri - F1 Puan Durumu

Amerika’da ikinci bir Formula 1 yarışının hayalini kuran Libery Media sonunda istediğine kavuşuyor. Şehir merkezinde bir yarış yapılması yerel halk tarafından eleştirildikten sonra Hard Rock Stadyumu etrafında geçici bir Formula 1 pisti kurulacak.

Miami Gardens etrafında geçici bir pist inşası tüm hızıyla durmadan devam ediyor.

Şampiyona liderliğini almalarına rağmen Wolff, yine de şampiyona savaşında Red Bull’un hala bir adım önde olduğuna inanıyor.

“Bence hâlâ ‘avlayan taraf’ biziz.”

“Buna keyifle yaklaşıyoruz. Kaybedecek bir şeyimiz yok çünkü rakiplerimize karşı eksiğiz.”

“Bu yüzden, sadece kazanmalıyız ve yolculuğumuza beklentilerimizle devam etmeliyiz. Her yarış hafta sonundan keyif almalı ve en iyi çıkarmaya çalışmalıyız. Umarım bu sezonun sonuna kadar şampiyonluk için mücadele etmemiz için yeterli olur.”

Miami Grand Prix’sinin sezonun ilk yarısında yapılması zaten bekleniyordu çünkü Formula 1, düzenli olarak sonbaharda düzenlenen Austin’deki Amerika GP’yi de takvimde tutmayı istiyor.
Miami yarışının genellikle Haziran ayında düzenlenen Kanada Grand Prix’si ile arka arkaya yapılması beklendiğinden, yarışın Mayıs ayında yapılması biraz sürpriz olabilir.
Son yıllarda genel olarak Avrupa sezonu İspanya GP ile Mayıs ayında başlıyordu ve Miami GP tarihinin, takvimin bu bölümü için ne manaya geleceği de merak uyandırıcı olacak.
Domenicali, Miami Grand Prix’si için henüz kesin bir tarih belirlenmese de ilginin çok yüksek olduğunu söyledi.

“Resmi bilet satışları henüz başlamamış olmasına rağmen bilete talep çok yüksek. Ayrıca Rusya Grand Prix’sinin 2023’te St. Petersburg’a geçmesini de sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Miami Grand Prix’sinin biletleri, yarış tarihi açıklanır açıklanmaz satışa çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Get a Quote

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.