17.4 C
Londra
Perşembe, Temmuz 7, 2022

Kapı gibi Jeep, çarpışma testinde sınıfta kaldı

- Advertisement -
- Advertisement -SUV dünyasının en ikonik tasarımlarından birine sahip olan ve büyük araç isteyen hemen herkesin belli bir dönemde hayalini kurduğu Jeep Wrangler, aslında o kadar da beklentiye değecek bir araç olmayabilir. Bunu biz değil, son birkaç yıldır üst üste gelen çarpışma testi sonuçları söylüyor.

- Advertisement -

Birkaç yıl önce gerçekleşen bir çarpışma testi sırasında devrilerek hayranlarını büyük şoka uğratan araç için, firma kolları sıvamış ve bu sorunun en kısa zamanda çözüleceğini söylemişti. Bununla birlikte aradan geçen seneler içerisinde hiçbir şeyin değişmediğini görmek gerçekten çok üzücü.

Geçtiğimiz günlerde Amerikan Karayolu Güvenliği Sigorta Birimi IIHS tarafından gerçekleştirilen yeni bir çarpışma testine giren Jeep Wrangler, buradaki çarpışma sonrasında da bir kez daha yan yattı.

Kapı gibi Jeep, çarpışma testinde sınıfta kaldı

Aracın mevcut güvenlik sistemleri her ne kadar yolcuyu koruma anlamında ilk etapta başarılı bir performans gösterse de, aracın devrilmesi bütün bu artıları alıp götürdü. Çünkü otoritelere göre bir araçtan bekleyeceğimiz en son şey, o aracın içerisinde ters dönmek ya da takla atmaktır.

Öte yandan Jeep Wrangler devrilmediği testlerde de başarılı sonuçlar alamayabiliyor. Örneğin 2018 Euro NCAP çarpışma testinde bu defa herhangi bir devrilme sorunuyla karşılaşmayan araç, buna rağmen yine de 1 yıldız almaktan kurtulamamıştı.Source link

- Advertisement -
- Advertisement -
Latest news
- Advertisement -
Related news
- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz