20.4 C
Türkiye
15 Ekim , 2021

Verstappen: “Monza, Mercedes’e çok daha iyi uyacak”

Ana SayfaHaberlerVerstappen: "Monza, Mercedes'e çok daha iyi uyacak"
- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Red Bull, kendileri adına zor geçen Britanya ve Macaristan yarışlarının ardından, yaz arasından iyi şekilde dönmeyi başardı.

Takım, yağmur nedeniyle yapılamayan Belçika GP’yi güvenlik aracı arkasında kazandı ve Max Verstappen, Hollanda GP’yi iyi bir performansla kazandı.

Hollandalı pilot böylelikle Macaristan GP sonrası kaybettiği liderliği geri aldı ve artık şampiyonayı lider götürüyor.

Yarışın ardından konuşan Verstappen, hafta sonu hakkında şöyle dedi: “Bugün sonuç anlamında her şey iyiydi, bence tüm hafta sonu gerçekten olumlu geçti ve kendi ülkemde daha fazlasını isteyemezdim.”

“Kendi ülkenizde yarışırken herkes sizden çok fazla şey beklediği için durum kolay olmuyor ve özellikle böyle sıkı bir şampiyonada bunu gerçeğe dönüştürmek çok zor.”

“Fakat bugün kendi açımızdan takım olarak her şeyi doğru şekilde yaptık. Bence çok iyi başladık, pit stoplarla doğru kararlar verdik ve onlar bizi pitlerde geçmeye çalışmadan önce doğru farkı yakaladığımızdan emin olduk.”

“Valtteri de dahil olmak üzere her şeyi bize karşı kullandılar, onu dışarıda tuttular ve benim için durumu zorlaştırdılar ki bunu yapmaları adil. Fakat her şeyle çok iyi baş ettik ve bu yüzden bu galibiyetten çok memnunum. Yine de gördüğünüz gibi Lewis tüm yarış boyunca baskı yapıyordu.”

“Bu yüzden her iki aracın da birbirine çok yakın olduğunu görebilirsiniz. Günün sonunda fark yaratan şey ayrıntılar oluyor.”

Fakat Verstappen hem Red Bull hem de Mercedes aracının zayıf yönleri olduğunu düşünüyor ve İtalya GP’nin zorlu geçeceği görüşünde.

Hollandalı pilot şöyle konuştu: “Aracımız muhtemelen bazı alanlarda iyiyken, diğer alanlarda Mercedes’in aracına kıyasla daha kötü. Onlarınki daha yüksek hızda ve güçte daha iyi, bu yüzden Monza doğal olarak onlara biraz daha uygun olacak.”

“O aracı sürmediğim ya da o benim aracımı sürmediği takdirde  yargıda bulunmak elbette zor. Ama her zaman sonucu belirleyen şeyin küçük ayrıntılar olduğunu hissediyorum. Bu yüzden bir hafta sonuna başladığınızda, gerçekten ayarlarında üzerinde çalışmanız gerekiyor çünkü bazen aracı daha dengeli hale getirerek oldukça fazla tur zamanı bulabilirsiniz.”

“Ayrıca önümüzdeki yarışların bazıları muhtemelen onlara biraz daha uyacak. Fakat zorlamaya devam edeceğiz ve takım olarak hata yapmamaya çalışmalıyız.”

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news

Demeöe

- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here