13.4 C
Türkiye
16 Ekim , 2021

Toto Wolff: “Ferrari ile yaptığımız mücadele bizi kırılma noktasına götürüyordu”

Ana SayfaHaberlerToto Wolff: “Ferrari ile yaptığımız mücadele bizi kırılma noktasına götürüyordu”

Mercedes takım patronu olan Toto Wolff, Ferrari ile mücadele ettikleri 2018 ve 2019 yıllarında neredeyse takımı kırılma noktasına ilettiğini söyledi.

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Mercedes, Ferrari’den sonra ilk kez bir takımla şampiyonluk mücadelesine girdi ve RedBull ile kıyasıya mücadele içerisinde.

2017 ve 2018 sezonunda Sebastian Vettel ‘in sezonun bir bölümünü lider götürmüş ve 2019 sezonuna o kadar güçlü başlamasalar bile 9 kez pol pozisyonu kazanmışlardı.

Toto Wolff, iki yıl boyunca böyle güçlü bir takıma karşı mücadele etmenin kendi takımlarını neredeyse kırılma noktasına getirdiğini söyledi.

Mercedes’in Twitter hesabında paylaştığı bir videoda konuşan Wolff, “Bu, oldukça gergin bir sezon.”

“Fakat 2018 ve özellikle 2019’da Ferrari ile mücadele ederken zor zamanlar geçiriyorduk. Sınırları gerçekten zorluyorduk.”

“Bu aynı zamanda, şampiyonada galibiyet kazanmak için iki tarafın birbirini kırılma noktasına itmesi anlamına geliyor.” dedi.

2021 şampiyonasının Mercedes için daha büyük bir zorluk olduğu da söylenebilir çünkü Macaristan Grand Prix’sine kadar hem pilotlar hem de takımlar şampiyonasında Red Bull öndeydi.

Yine de Mercedes farkı kapamayı başardı ve liderliği yeniden aldı. Wolff, bu savaşta en önemli faktörün bu yılki lastikleri anlamak olduğunu söyledi.

Takım patronu, “Baharın başında iyi bir dönem geçirdik, Portimao ve Barselona’da güçlüydük.”

“Ardından Monako’yla başlayıp Bakü’yle devam eden birkaç berbat yarış geçirdik ama bundan sonra yol tutuşunu bulmaya başladık.”

“Aracımızın yeni lastiklerle nasıl performans gösterdiğini keşfettik ve bence Silverstone ve Macaristan’da çok daha iyi bir konuma geldik.”

Şampiyona liderliğini almalarına rağmen Wolff, yine de şampiyona savaşında Red Bull’un hala bir adım önde olduğuna inanıyor.

“Bence hâlâ ‘avlayan taraf’ biziz.”

“Buna keyifle yaklaşıyoruz. Kaybedecek bir şeyimiz yok çünkü rakiplerimize karşı eksiğiz.”

“Bu yüzden, sadece kazanmalıyız ve yolculuğumuza beklentilerimizle devam etmeliyiz. Her yarış hafta sonundan keyif almalı ve en iyi çıkarmaya çalışmalıyız. Umarım bu sezonun sonuna kadar şampiyonluk için mücadele etmemiz için yeterli olur.”

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news

Demeöe

- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here